Інновація - це історично безповоротна зміна способу виробництва речей.
Й. Шумпетер


М.І. Туган-Барановський

Й.А. Шумпетер

М.Д. Кондратьєв

Галерея видатних вчених

UA RU EN

Обращаем внимание на инновацию, созданную на данном сайте. Внизу главной страницы расположены графики,  которые в on line демонстрируют изменения цен на мировых рынках золота  и нефти, а также экономический календарь публикации в Интернете важных мировых экономических индексов 

 
Конференції та семінари

Дні британського бізнесу в Україні: 17-19 березня 2011


17-19 березня 2011 р. Посольство Великої Британії в Україні за підтримки торгового центру «Глобус», компаній PremierExpo, MediaCom Ukraine, Pulse, Європейської Бізнес Асоціації та Британсько-української торгової палати, організує масштабний захід – Дні британського бізнесу в Україні.

Дні британського бізнесу покликані підвищити рівень обізнаності про переваги британського бізнесу, досвід та знання британських компаній, а також продемонструвати  британські компанії та бренди широкій громадськості. Компанії-учасники одержать можливість прорекламувати свої товари та послуги, а також продемонструвати сильні сторони  британського бізнесу в Україні.  

Низка широко відомих британських брендів в Україні вже підтвердили своє бажання взяти участь у виставці (в алфавітному порядку): AstraZeneca; BP (TNK-BP); Британська Рада; British International School; Chadbourne&Parke; Edinburgh Business School; G4S; GlaxoSmithKline; Marks&Spencer; Mothercare; New Look; Peacocks; Reckitt Benckiser; River Island; Royal London Watches; TopShop; Shell та Unilever. Підтвердили свій інтерес і легендарні британські бренди:  Rolls Royce, Range Rover, Jaguar; MINI Cooper та Bentley.

Даний захід також має на меті сприяти розвитку ділових звя’зків між Великою Британією та Україною.

Більш докладно про захід

17 березня учасники будуть запрошені до дебатів «бізнес для бізнесу» (B2B) за участі провідних українських та британських бізнесменів. У ході зустрічі будуть обговорюватись можливості розвитку бізнесу; британські та українські бізнесмени зможуть поділиться один з одним своїм досвідом та обговорити перспективи подальшого співробітництва, а також спробувати вирішити проблему бар’єрів для двосторонньої торгівлі та інвестицій. По закінченню дебатів відбудеться гала-прийняття для гостей – представників влади та бізнесу.

18 та 19 березня виставка буде відкрита для широкого загалу. Враховуючи кількість відвідувачів торгового центру «Глобус», учасники одержать чудову можливість показати себе та залучити нових покупців.

Загальна інформація: британсько-українські торгові відносини

Посольство Великої Британії в Україні докладає усіх зусиль для того, щоб відкрити для британських компаній нові ринкові перспективи в Україні та зміцнити нинішні позиції британських компаній на українському ринку. Україна приваблює все більше британських бізнесменів, які працюють у найрізноманітніших секторах економіки: це і  енергетика, фінансові послуги, освіта, роздрібна торгівля, сільське господарство та багато інших секторів.

Показники двосторонньої торгівлі дуже високі. В 2010 р. обсяг двосторонніх торгових операцій між Великобританією та Україною вперше перевищив 1 мільярд доларів США (цифри за січень-листопад 2010 р.) – до 2009 р. цей показник впевнено зростав, але потім суттєво знизився внаслідок світової кризи. 

З січня по листопад 2010 р. британський експорт до України склав майже 400 мільйонів фунтів, що на 21% менше у порівнянні з тим самим періодом у 2009 р. Ці показники виглядають досить непогано на фоні середнього зниження експорту до країн, що не є членами ЄС, яке склало близько 30% у 2009 році. Незважаючи на зниження експорту, Велика Британія залишається для України великим експортером. Лише у другому півріччі 2009 року обсяги експорту в Україну почали знижуватись. Головними статтями експорту з Великої Британії до України є промислові товари, транспортні засоби, професійні інструменти, медичне обладнання та лікарські препарати, хімікати та спеціалізоване обладнання для різних галузей промисловості. 

Україна має привабливий ринковий потенціал для британських імпортерів. За останніми даними, обсяг імпорту з України з січня по листопад 2010 р. зріс на 91% у порівнянні з тим самим періодом у 2009 р. і склав приблизно 275 мільйонів фунтів.

Велика Британія займає шосте місце за обсягом інвестицій в Україну – 2,3 мільярда доларів (5,4% загальної суми прямих закордонних інвестицій). На сьогоднішній день в Україні активно працюють більш ніж 100 компаній, пов’язаних з Великою Британією. Серед найбільших інвесторів в Україну – такі компанії як Shell, BP (через спільне підприємство з російською компанією ТНК), JKX (розробка та видобування нафти та газу), CBM Oil, WBB (Глини Донбасу – видобуток та поставка глин), а також British American Tobacco.

Однак, завжди є простір для росту та покращення. Поліпшення ділового та інвестиційного клімату змінило б ситуацію на краще, як і підписання Угоди про глибоку та всебічну зону вільної торгівлі.  Потенційні британські інвестори сподіваються на подальше покращення ділового клімату, особливо, завдяки більш ефективному виконанню законодавства та проведенню необхідних економічних реформ. Головними перешкодами, з якими доводиться мати справу компаніям, що зацікавлені в торгівлі з Україною або інвестуванням в країну, є надмірне оподаткування, нестача грошових коштів, часті зміни в законодавстві, непрозорість, невиконання обіцянок, обтяжлива бюрократія, корупція та низький рівень захищеності інвестицій. Судячи з поточної ситуації, система законодавства зазнала деяких позитивних змін, однак досі лишається надзвичайно повільною та вразливою до зовнішнього впливу.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Людмили Бичик, радника з питань розвитку торгівлі: Lyudmyla.Bychyk@fco.gov.uk або +380 44 490 3649.

Опубліковано на сайті: 2011-03-07

2005-01-29:
02 лютого 2005 р., 10-00, УГІ, Наукові читання "Життя і творчість М.І.Туган-Барановського"

Другий тур.  Читання присвячені 140-річчю від дня народження М.І.Туган-Барановського

(Перший тур Читань відбувся в рамках днів науки в Києво-Могилянській академії 27 січня 2005 року)