Інновація - це історично безповоротна зміна способу виробництва речей.
Й. Шумпетер


М.І. Туган-Барановський

Й.А. Шумпетер

М.Д. Кондратьєв

Галерея видатних вчених

UA RU EN

Обращаем внимание на инновацию, созданную на данном сайте. Внизу главной страницы расположены графики,  которые в on line демонстрируют изменения цен на мировых рынках золота  и нефти, а также экономический календарь публикации в Интернете важных мировых экономических индексов 

 
Гранти і конкурси

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ № 54, серпень 2007 р.УЧАСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ У НАУКОВИХ ПРОГРАМАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО CОЮЗУ


 Новини щодо конкурсів Євросоюзу, адреси тематичних та регіональних консультаційних пунктів, інформаційні бюлетені №1-54, пошук партнерів – на сайті www.nas.gov.ua/ciptt/EU

 Спеціальна програма: Співробітництво (Cooperation). Тематичний напрям: Тема 4 «Нанонауки, нанотехнології, матеріали й нові виробничі процеси» http://cordis.europa.eu/fp7/cooperation/nanotechnology_en.html

Конкурси

·         Нові конкурси з FP7-NMP будуть оголошені в листопаді 2007 р.

·         Єврокомісія розпочала розгляд проектів за закритими конкурсами   FP7-NMP-2007-SME-1,  FP7-NMP-2007-SMALL-1, FP7-NMP-2007-LARGE-1.

Результати першого етапу оцінювання проектів з FP7-NMP-2007-SME-1  вже  розіслані координаторам проектів. Найближчим часом  результати першого етапу за  FP7-NMP-2007-LARGE-1 та FP7-NMP-2007-SMALL  також будуть надіслані координаторам проектів і Програмному комітету.

Дати закриття другого етапу розгляду проектіві:

FP7-NMP-2007-LARGE-1   4 жовтня 2007, о 17.00.       

FP7-NMP-2007-SMALL-1   13 вересня  2007, о 17.00.

FP7-NMP-2007-SME-1        4 жовтня 2007,  о 17.00.

Координатори проектів, що пройшли перший етап, запрошені в Брюссель для участі в інформаційних сесіях, з метою інформування про вимоги для підготовки повних проектів для другого етапу.

 

Конференції

·                    19-21 червня 2007р. у Дюссельдорфі завершився Міжнародний конгрес "ЄВРОНАНОФОРУМ-2007". Найближчим часом усі матеріали конгресу будуть розміщені на сайті http://www.euronanoforum2007.eu/. У рамках конгресу відбулася зустріч Національних контактних пунктів за напрямом FP7-NMP.

·                    17 липня 2007р. у Москві Європейський патентний офіс і Роспатент організували конференцію "Патентна інформація для інновацій". Мета заходу - сприяння доступу наукового та інноваційного співтовариства до патентної інформації в режимі "on-lіne". На конференції було представлено інформаційну службу "Espacenet"  (Безкоштовний патентний пошук).

·                    6-9 вересня 2007р. у Києві відбудеться семінар з тематичного конкурсу ІНТАС, що стартував 3 травня 2005р. Конкурс "Воднева технологія й технологія конверсії біомаси в паливо" присвячений питанням водневої й біологічної енергетики. 12  успішних проектів одержали фінансування з боку ІНТАС. Організатори заходу: ІНТАС і Національний інформаційний центр науково-технологічного співробітництва Україна-ЄС. У рамках заходу відбудуться два семінари: «Нові й поліпшені технології для виробництва й зберігання водню» та «Нові й поліпшені технології для перетворення біомаси в рідке паливо». У заході можуть взяти участь представники країн ЄС, Східної Європи та Центральної Азії.  Будуть обговорюватися перспективи наукового співробітництва в РП7.

Подробиці на сайті ІНТАС:

http://www.іntas.be/content/Kіev_Workshop_Energy/Energy%20Workshop%20maіn%20web%20page.htm

·         6-8 вересня 2007 р. у Києві відбудеться семінар, присвячений конкурсу із застосування геноміки й протеоміки в охороні здоров'я. Конкурс стартував 3 травня 2005 р. 10 проектів, відібраних у результаті конкурсу, одержали фінансування. Організатори заходу: Національний інформаційний центр науково-технологічного співробітництва Украина-ЄС. У рамках семінару пройдуть одна сесія з програми фінансової підтримки наукових проектів і 4 тематичні сесії з геноміки й протеоміки.

Всі подробиці на сайті ІНТАС:

http://www.іntas.be/content/Kіev_Workshop_Genomіcs/Genomіcs%20Workshop%20maіn%20web%20page.htm

·                    7-10 липня 2007 р. у Силкеборзі (Данія) пройшла 1-а Міжнародна студентська конференція з нанотехнологій (1st Іnternatіonal Nano Student Conference, ІNASCON), що зібрала студентів з європейських університетів, які спеціалізуються в галузі нано, для обговорення нанотехнологій у контексті освіти й науки. Захід дав студентам можливість налагодити зв'язки. http://www.іnascon.org/іndex.asp?Sіze=&funktіon=Tekst&Parentі=0&Kategorіe=10

 

Перспективні напрямки досліджень

Учені закликають інтенсифікувати дослідження з синтетичної біології

17 провідних учених різних наукових спеціальностей (від матеріалознавства до біофізики) виступили з заявою про те, що з’явилося нове наукове поле, відкриття в якому будуть мати значення більше, ніж відкриття ДНК або створення транзистора, які зробили революцію в науці. Це поле знаходиться на межі, яка призводить до революційних змін у підходах до наукових проблем широкого діапазону, починаючи з природозберігаючої енергетики до подолання малярії. Ця дослідницька галузь – синтетична біологія, яка уможливлює конструювання або переконструювання компонентів біологічних систем, які не існують у природі, але які можуть бути створені на початку двадцять першого сторіччя завдяки поєднанню техніки, нанонауки та молекулярної біології.

«Початок двадцять першого сторіччя є часом величезних сподівань та величезних загроз, - зазначається в заяві. - Ми стоїмо перед надзвичайними проблемами, пов’язаними зі змінами клімату, енергетикою, загрозами здоров’ю та нестачею водних ресурсів. Синтетична біологія пропонує рішення цих проблем: мікроорганізми, що перетворюють рослинну масу в паливо, синтезують нові лікарські речовини або атакують неконтрольовані та пошкоджені клітини в організмі». Заява закликає зосередити міжнародні зусилля, щоб досягти успіху в синтетичній біології, досягнення якої будуть сприяти не тільки розвитку науки, але й стимулювати заходи проти нещасних випадків та зловживань у синтетичній біології. Заява також торкається ще не вирішених питань у синтетичній біології. «Як і у кожній потужній технології, сподівання йдуть поруч з ризиками. Ми сподіваємось розробити заходи безпеки проти нещасних випадків та зловживань у синтетичній біології. Повинна бути встановлена активна система заохочення позитивного використання технології та покарання за негативну практику. Ризики є реальними, але потенційні переваги є дійсно екстраординарними» - говориться у заяві. Учені рекомендують створити професійну організацію, яка спільно з широким науковим загалом буде перейматись збільшенням переваг та мінімізацією ризиків, а також етичними проблемами «синтетичного життя». Джерело: Kavli Foundation – The Statement (PDF)

 

Новини в нанонауці

Чиста енергетика: вуглецеві нанохорни (nanohorns) для зберігання водню

Дослідники матеріалознавчого підрозділу Наукового центру Орлеанського університету (CNRS, University of Orleans), що працюють у співдружності з ученими Великої Британії  (Rutherford Appleton Laboratory) та Іспанії (Університет Більбао та Університет Країни басків), займаються вивченням взаємодії водню з особливими вуглецевими наноматеріалами. Цей вид матеріалів складається з нанотрубок конічної форми, має довжину від 2 до 3 нм та схильний створювати жоржино-подібні структури з діаметром 80-100 нм, які є вільними від металічних забруднень. Оскільки вершина конуса є загостреною, вчені припустили, що це місце може відрізнятись більш сильною взаємодією з воднем. Використовуючи нейтронну  спектроскопію з високою розподільною здатністю, вони отримали інформацію про таку взаємодію (мобільність, енергію та геометрію, які характеризують комплекс «водень-нанохорн»). Одержані результати показують, що взаємодія між воднем та нанохорнами є значно сильнішою, ніж взаємодія між воднем та нанотрубками. Дослідження дозволили зробити висновок, що вуглецеві нанохорни є перспективними матеріалами для зберігання водню. Перешкодою використання цих матеріалів є теперішня висока вартість їх виробництва.

Джерело: CNRS –University of the Basque Country

 

Спеціальна програма: Співробітництво (Cooperation). Тематичний напрям: Тема 5 «Енергетика» http://cordis.europa.eu/fp7/cooperation/energy_en.html

Бюджет: 2,3 млрд. євро (2007-2013)

Енергетичні системи стикаються із значними проблемами. Нагальна необхідність їх ідентифікації та розробки адекватних і своєчасних рішень підтверджується тривожними тенденціями глобальних енергетичних потреб, таких як скінченність запасів нафти та газу і необхідність рішучого обмеження викидів парникових газів. Ці дії мають ефективно послабити згубні наслідки змін клімату, небезпечні коливання цін на нафту (особливо для дуже залежного від неї транспортного сектору) та геополітичну нестабільність у регіонах-постачальниках енергетичної сировини.

Зиски для населення:

Енергетичні дослідження будуть корисними для населення через більш прийнятний рівень енергетичних витрат та через дієвіше використання енергії, отримуваної з різних джерел. Їх наслідком буде зменшення дії чинників, які спричиняють кліматичні зміни, що принесе безпосередню користь кожному.

Зиски для дослідників:

Дослідники допоможуть перетворити діючу енергетичну систему на більш стійку, зробивши її менш залежною від імпорту палива. Кінцевий результат являтиме собою поєднання різноманітних джерел енергії, зокрема відновлюваних, засобів її передачі та «чистих» виробників. Буде посилено ефективну енергетичну політику, що включає раціоналізацію використання та збереження енергії і стане відповіддю на зростаючі виклики безпеці енергопостачання та на зміни клімату.

Напрями досліджень у галузі енергетики включають:

 • Водневі та паливні елементи.
 • Відновлюване виробництво електроенергії.
 • Відновлюване виробництво палива.
 • Відновлювані технології обігрівання та охолодження.
 • Технології уловлювання та зберігання СО2  для виробництва енергії з нульовими викидами.
 • «Чисті» вугільні технології.
 • Швидкодіючі енергетичні мережі.
 • Ефективне використання та заощадження енергії.
 • Наукові основи енергетичної політики.

Зиски для промисловості, малого та середнього бізнесу:

Європейська промисловість виборола світове лідерство в низці технологій виробництва енергії та її збереження. Вона є піонером у галузі сучасних відновлюваних енергетичних технологій, таких як сонячна, вітрова та біоенергетика. ЄС є також конкурентом на світовому ринку технологій виробництва та розподілу енергії і має потужний дослідницький потенціал у галузі уловлювання та утилізації вуглецю. Щоб зберегти ці позиції, європейська промисловість має продовжити свої зусилля щодо міжнародного співробітництва.

 

Спеціальна програма: Співробітництво (Cooperation). Тематичний напрям: Тема 6 „Довкілля  (Зміни клімату включно)” http://cordis.europa.eu/fp7/environment/home_en.html

Бюджет: 1,8 млрд. євро (2007-2013)

Виклики, спричинені зростаючим природним та антропогенним тиском на довкілля та його ресурси, вимагають скоординованих підходів на загальноєвропейському та міжнародному рівнях.

Зиски для населення:

Нам потрібно краще розуміти і враховувати такі явища, як зміни клімату, та вишукувати безпечні для довкілля технології з метою вдосконалення користування як природними, так і створеними людиною ресурсами.

Зиски для дослідників:

Стале природокористування вимагає проведення міждисциплінарних та комплексних досліджень з метою підвищення рівня наших знань щодо взаємозв’язків між кліматом, біосферою, екосистемами та людською діяльністю. Це допоможе нам розробити нові природоохоронні технології, засоби та методи.

Програма «Довкілля» передбачає дослідження з таких напрямів та видів діяльності:

Зміни клімату, забруднення довкілля та ризики:

 • Навантаження на довкілля та клімат.
 • Довкілля та здоров’я людини.
 • Небезпечні природні явища.

Стале природокористування:

 • Збереження та стале  використання природних та створених людиною ресурсів і біорізноманіття
 • Природокористування в морських екосистемах

Природоохоронні технології:

 • Природоохоронні технології для  спостереження, моделювання, запобігання шкідливим явищам, мінімізації їхніх наслідків, перетворення, поліпшення та відновлення природного й штучно створеного середовища.
 • Захист, збереження та примноження культурної спадщини.
 • Оцінка, перевірка та випробування природоохоронних технологій.

Засоби спостереження та оцінки стану земної поверхні:

 • Системи спостереження земної та океанічної поверхні, методи моніторингу для довкілля та сталого розвитку.
 • Методи прогнозування та оцінки засобів для сталого розвитку.

Зиски для промисловості, малого та середнього бізнесу:

Посилення позицій Європейського співтовариства на світових ринках природоохоронних технологій сприятиме сталому зростанню споживання, виробництва, через поліпшення бізнесових можливостей та посилення конкурентоспроможності, і водночас захистові нашої культурної та природної спадщини. Особлива увага приділятиметься технологіям водопостачання та очищення, розробкам у галузі хімії, будівництва, лісівництва у поєднанні з відповідними Європейськими Технологічними Платформами. На їх розробку, просунення на ринок та наступне застосування впливатиме соціально-економічний чинник.

 

Спеціальна програма: Співробітництво (Cooperation).  Тематичний напрям:

Тема 7 „Транспорт (Аеронавтика включно)” http://cordis.europa.eu/fp7/cooperation/transport_en.html

Бюджет: 4,1 млрд. євро (2007-2013)

Транспорт є однією з сильних сторін Європи – сектор повітряного транспорту з 3,1 млн. робочих місць дає 2,6 % валового національного продукту країн ЄС, а сектор наземного транспорту дає 11 % ВНП, забезпечуючи роботою близько 16 мільйонів осіб. Водночас на транспорт припадає 25 % усіх викидів СО2 у країнах ЄС.

Зиски для населення:

Під час виконання Сьомої рамкової програми (РП-7) щонайменше 4 млрд. євро буде залучено до дослідницького фонду ЄС з метою розробки безпечніших, «екологічніших» та «зручніших» європейських транспортних систем на благо всього населення. Дослідження в галузі транспорту матимуть також прямий вплив на інші великі галузі, як-от торгівля, конкуренція, зайнятість, стан довкілля, зв’язок, енергетика, безпека та зовнішній ринок.

Зиски для дослідників:

Потреба в нових транспортних мережах та інфраструктурах у Європі зростає і кошти на їх розробку збільшуються. Така розробка на загальноєвропейському рівні можлива лише за умови співробітництва різних виконавців науково-дослідних робіт. Велінням часу є відповідь на різноманітні політичні, технологічні та соціально-економічні виклики шляхом вирішення з мінімальними затратами таких проблем як «чистий та безпечний транспортний засіб» майбутнього, особливо щодо водного та рейкового транспорту. Суттєвою для реалізації європейської політики буде також розробка технологій на підтримку системи «Галілео».

Першорядними напрямами робіт під час виконання РП-7 будуть:

 • Повітроплавальний та повітряний транспорт (зменшення викидів; розробка двигунів та альтернативних видів пального; керування повітряним рухом; питання безпеки повітряного транспорту; авіація, нешкідлива для довкілля).
 • Сталий наземний транспорт: залізничний, автомобільний та водний (розробка високоефективних і «чистих» двигунів та тягових засобів, зменшення впливу транспорту на зміни клімату, сумісний регіональний та національний транспорт, «чисті» та безпечні транспортні засоби, створення та підтримка інфраструктури, інтегрована архітектура транспортних систем).
 • Підтримка європейської глобальної супутникової навігаційної системи – «Галілео» та EGNOS (служби навігації та точного часу,  ефективне використання супутникової навігації).

Зиски для промисловості, малого та середнього бізнесу:

Інвестиції в дослідження проблем транспорту необхідні для забезпечення технологічних переваг європейської транспортної індустрії, які зумовлюють її конкурентоспроможність у глобальному масштабі. Крім того, дослідження проблем транспорту за РП-7 забезпечать малому та середньому бізнесу провідне місце в інноваціях з поліпшенням доступу до загальноєвропейських дослідницьких програм та їх очікуваних результатів.

 

Нові конкурси Спеціальної програми РП7 „Можливості”

 

Тема 1  „Дослідницькі інфраструктури” (Research infrastructures)

Конкурс FP7-INFRASTRUCTURES-2007-2. Дата публікації: 19 червня 2007 року. Бюджет 64 000 000 ?. Кінцевий термін подання заявки – 20 вересня 2007, 17:00  за брюссельським часом.

Додаткова інформація: http://cordis.europa.eu/fp7/dc/index.cfm?fuseaction=UserSite.CapacitiesDetailsCallPage&call_id=66

 

Тема 8 „Міжнародне співробітництво” (International cooperation)

Конкурс FP7-INCO-2007-2. Дата публікації: 15 червня 2007 року. Бюджет 6 391 000 ?. Кінцевий термін подання заявки – 11 вересня 2007, 17:00  за брюссельським часом.

Додаткова інформація: http://cordis.europa.eu/fp7/dc/index.cfm?fuseaction=UserSite.CapacitiesDetailsCallPage&call_id=60

 

 

Видавник:  Центр інтелектуальної власності і передачі технологій НАН України

                                        вул. Володимирська, 54, м. Київ, 01601

сайт: www.nas.gov.ua/ciptt/EU

тел: 239-6759; 239-6502; e-mail: interpro@nas.gov.ua

 

Опубліковано на сайті: 2007-09-19

2017-11-01:
Обучение в Германии
в Германии можно получить бесплатно не только первое, но и второе высшее образование как на немецком, так и на английском языке
2017-11-01:
Программа ООН для волонтеров
Круглый год. Оплата расходов
2017-11-01:
Стажировка в Google
Каждое лето. Офисы Google по всему миру
2017-11-01:
Стажировки в компании Deloitte

Дедлайн: 31 декабря 2017

Deloitte Touche Tohmatsu Limited — международная сеть компаний, оказывающих услуги в области консалтинга и аудита. «Делойт» входит в «большую четвёрку» аудиторских компаний и является самой крупной профессиональной сетью по количеству сотрудников.

2016-07-21:
Где искать спонсоров и гранты?
подборка сайтов, которые следует мониторить постоянно
2016-07-05:
Програма малих грантів для ініціатив ВПО від Stabilization Support Services
Представництво канадської організації Stabilization Support Services в Україні розпочало виділення коштів для ініціатив ВПО