Інновація - це історично безповоротна зміна способу виробництва речей.
Й. Шумпетер


М.І. Туган-Барановський

Й.А. Шумпетер

М.Д. Кондратьєв

Галерея видатних вчених

UA RU EN

Обращаем внимание на инновацию, созданную на данном сайте. Внизу главной страницы расположены графики,  которые в on line демонстрируют изменения цен на мировых рынках золота  и нефти, а также экономический календарь публикации в Интернете важных мировых экономических индексов 

 
Гранти і конкурси

КЛЮЧ ДО ФІНАНСУВАННЯ ВІД ТЦК №50, листопад 2006 р.


ЗМІСТ

Гарячі новини:

 • Міжнародний конкурс візуальних мистецтв «Ейдос-2006»
 • Програма MUSKIE надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеня магістра.
 • Програма стажувань імені Джона Сміта на 2007 рік.
 • Стипендії Чівнінг інституту Відкритого суспільства та Міністерства закордонних справ Великої Британії на 2007-2008 рр.
 • Конкурс проектів в рамках конкурсу «Послуги та інформація на рівні громад»

Новини для Вас:

 • Британська рада оголошує конкурс на британські стипендії Чівнінг для післядипломного навчання на 2007-2008 рік.

Вони працюють для Вас:

 • Фонд солідарності “X мінус Y”

Як це працює:

 • Факт-лист

Де шукати ідеї:

 • Тренінги для журналістів «Роль змі у формуванні антикорупційної громадської думки. Досвід Польщі та України».
 • Конференція “Професія “Журналіст”: Виклики XХI століття”

Новини від ТЦК:

 • Круглий стіл з обговорення законодавчих ініціатив громадськості щодо покращення виборчого законодавства в частині забезпечення реалізації прав виборців з обмеженими фізичними можливостями
 • Школа тренерів ТЦК

Шановні колеги,

Творчий центр Каунтерпарт представляє до Вашої уваги номер електронного бюлетеня “Ключ до фінансування” за листопад. На сторінках цього номеру на Вас чекає “найгарячіша” інформація про конкурси та програми. Зокрема, міжнародний конкурс візуальних мистецтв Ейдос та програма MUSKI, що надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеня магістра.

Ви плануєте розробити факт-лист? Але не знаете як правильно це зробити? Не впадайте у відчай! Наша стаття “Факт-лист” допоможе Вам професійно розробити будь-який факт-лист.

Якщо Ви представник НУО та бажаєте, щоб про Вас дізнались в інших громадських організаціях, тоді надішліть нам інформацію про Вашу організацію і ми розмістимо її у рубриці “Знайомтесь”. Для цього, нам необхідна інформація про створення та діяльність Вашої організації у форматі невеликої статті (півсторінки А-4). Статті надсилайте на електронну адресу office@ccc.kiev.ua з приміткою – Ключ до фінансування від ТЦК або Key to funding from CCC.

З найкращими побажаннями,

Редакційна колегія електронного бюлетеня “Ключ до фінансування від ТЦК”.

Літературний редактор: Оксана Кікоть.
Редактор: Олександра Птуха.

Гарячі новини

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ВІЗУАЛЬНИХ МИСТЕЦТВ «ЕЙДОС-2006»

Міжнародний благодійний фонд «ЕЙДОС» вперше проводить Міжнародний відкритий конкурс візуальних мистецтв для творчої молоді «ЕЙДОС-2006», присвячений темі створення музею сучасного мистецтва в Україні. Автор ідеї та ініціатор проведення конкурсу – Людмила Березницька, Президент МБФ «ЕЙДОС». Цей конкурс покликаний привернути увагу широкої громадськості до українського сучасного мистецтва і допомогти творчій молоді розкрити свій потенціал. Головне завдання – пошук нових ідей та імен і підтримка молодіжних художніх ініціатив, що зможуть адекватно представляти Україну світовій художній спільноті. Конкурс має за мету сприяти створенню в Україні молодіжної арт-сцени, яка стане полем для відстеження сучасних тенденцій та актуальних ідей в мистецтві і забезпечить молодим талантам можливість зробити перші кроки в арт-просторі України, а також відкриє нові можливості спілкування і співпраці в міжнародному культурному середовищі. Конкурс відбувається за організаційної та методичної підтримки Міністерства культури і туризму України.

Створення МСМ – музею сучасного мистецтва – сьогодні широко обговорюється в Україні, адже це – один з важливих елементів культурної стратегії, що обумовлює формування та майбутнє функціонування арт-ринку в Україні. Над цим завданням працюють сьогодні Міністерство культури і туризму України та деякі недержавні інституції. Існує ряд проектів створення такого музею, деякі з них вже реалізуються. Проте все ще немає відповіді на запитання, яким має і може бути український музей сучасного мистецтва. Є певні протиріччя між вже існуючими в світі концепціями МСМ та баченням сучасних українських функціонерів від культури. Конкурс «ЕЙДОС-2006» спровокує вивчення ідей і концепцій створення МСМ та допоможе зрозуміти, чого саме ми хочемо. Цей конкурс також стане імітацією побудови МСМ, він дозволить дізнатися, як ми це можемо створити. У фіналі конкурсу у травні 2007 року у спеціально створеному виставковому павільйоні до уваги спеціалістів та широкої публіки буде представлено імпровізований музей сучасного мистецтва – унікальний український символічний арт-продукт, співзвучний актуальним тенденціям світового культурного середовища.

Умови та правила проведення конкурсу:

Робота над темою конкурсу «Музей сучасного мистецтва» реалізується в одному з 2-х аспектів:

«Проект музею сучасного мистецтва» за однією з номінацій:

 • архітектура, дизайн;
 • кураторський проект;

або

«Сучасний арт-проект у музейному просторі» за однією з номінацій:

 • живопис;
 • графіка;
 • скульптура;
 • перфоманс, інсталяція;
 • фото/відео/мультімедіа.

На конкурс приймаються нові (що раніше не презентувались) проекти, підготовлені українськими та іноземними авторами.

До участі в конкурсі запрошуються: молоді митці, які запропонують своє бачення музею сучасного мистецтва та представлять художні артефакти саме для такого музею. Участь у конкурсі можуть брати студенти та випускники мистецьких навчальних закладів і кафедр віком від 17 до 37 років: живописці, графіки, скульптори, мистецтвознавці, куратори, кінематографісти, фотографи, арт-критики, арт-журналісти, соціологи мистецтва, філософи, архітектори, дизайнери і т.д. Проекти можуть бути виконані індивідуально або групою.

Конкурс пройде в два етапи.

Перший – відбірковий тур. Учасники самостійно визначають аспект теми і номінацію, в межах якої здійснюється проект, і подають пакет документів на участь у конкурсі. Оригінали заявок приймаються до 15 листопада 2006 року включно.

Журі та експертна рада конкурсу, до складу яких входять провідні спеціалісти в галузі contemporary art, куратори музеїв та видатні діячі культури з України та зарубіжних країн, відбере по три найкращих проекти в кожній номінації (всього 21 проект). Переможцям першого (відбіркового) туру будуть надані гранти для реалізації проектів. Максимальна сума гранта становить 500 доларів США. Кошти надаватимуться у відповідності з представленим бюджетом проекту, отримувачі грантів заключатимуть з МБФ «ЕЙДОС» відповідні угоди про надання гранту.

Список проектів-переможців першого туру буде розміщено на сайті http://www.eidosfund.org/ на протязі грудня 2006 року. Робота над втіленням кращих ідей має проходити впродовж 4 місяців після оприлюднення списку проектів-переможців і одержання гранту.

Другий – фінальний – тур пройде у травні 2007 року у вигляді виставки проектів-фіналістів у декількох залах та галереях Києва, а також на тимчасових виставкових площах в центральній історичній частині Києва за участю представників культурної, політичної, бізнесової та дипломатичної спільноти. Фіналісти конкурсу з теми «Проект музею сучасного мистецтва» представлять макети музею та фрагменти інтер’єрів в межах своїх номінацій. Фіналісти конкурсу з теми «Сучасний арт-проект у музейному просторі» представлять роботи у своїх номінаціях.

Переможці фінального туру будуть визначені за допомогою експертів і кураторів з України та з-за кордону, при цьому буде враховуватися думка відвідувачів, що визначить їх позиції на підставі анкет. Найкращі роботи в кожній номінації будуть відзначені першими преміями в розмірі 2000 доларів США кожна, інші учасники фінального туру отримають звання дипломантів конкурсу «ЕЙДОС-2006», а їх роботи увійдуть до репрезентативної колекції Фонду, яка буде представлена на майбутніх національних та міжнародних виставках.

Головними критеріями оцінки проектів-претендентів будуть: інноваційність та оригінальність концепції, відповідність проекту до умов конкурсу та обґрунтованість фінансування проекту.

Процедура подання проектів до участі в конкурсі

Заявки (пакет документів) на участь у конкурсі подаються у вигляді оригіналів на адресу МБФ «ЕЙДОС» с позначкою «На Конкурс»: вул. Прорізна, 4, оф. 28, м. Київ, 01034, Україна
ТА в електронному вигляді на адресу: biletska@eidosfund.org

НЕ приймаються заявки на наукові дослідження, придбання оргтехніки, фінансування закордонних поїздок. Також НЕ приймаються заявки, що надішли пізніше 15 листопада 2006 року. Неповні чи неправильно заповнені заявки не розглядаються. Мотиви відхилення заявок не повідомляються, проекти не рецензуються, матеріали, подані на конкурс, не повертаються.

Контактна інформація:
Поштова адреса: вул. Прорізна, 4, оф. 28, м. Київ, 01034, Україна
Телефон: (+380 44) 238 6595, (+380 44) 278 3336
Електронна пошта:biletska@eidosfund.org
Веб-сайт:http://www.eidosfund.org/

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.


ПРОГРАМА MUSKIE НАДАЄ МОЖЛИВОСТІ НАВЧАННЯ В УНІВЕРСИТЕТАХ США ДЛЯ ОТРИМАННЯ СТУПЕНЯ МАГІСТРА.

Організатор: програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (MUSKIE) фінансується Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та адмініструється Радою Міжнародних Наукових Досліджень та Обмінів (IREX).

Мета програми: можливість навчання в університетах США для отримання ступеня магістра громадянам Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменистану, України та Узбекистану.

Додаткова інформація:

Учасники будуть відібрані шляхом відкритого конкурсу.

Навчальні дисципліни:

 • Адміністрування бізнесу;
 • Економіка;
 • Освіта;
 • Менеджмент охорони навколишнього середовища;
 • Міжнародні відносини;
 • Журналістика та ЗМІ;
 • Право;
 • Бібліотечна справа;
 • Державне управління;
 • Охорона здоров’я;
 • Громадська політика;

Учасники програми матимуть можливість:

 • Навчатися за повною університетською програмою протягом двох років;
 • Розробити і виконати на протязі першого академічного року проект, спрямований на благо місцевої спільноти;
 • Взяти участь у стажуванні за темою обраної дисципліни.

Програма є повністю фінансованою і передбачає:

 • Візову підтримку;
 • Витрати на подорож із міст, де мешкають дослідники, до США і назад;
 • Щомісячну стипендію;
 • Медичне страхування на випадок хвороби чи нещасного випадку;
 • Оплату навчання та інших університетських зборів;
 • Обмежені кошти на придбання книжок;
 • Курси англійської мови перед початком програми (якщо необхідно);
 • Широкі можливості контактів з випускниками програми і різноманітні програми тренінгів.

Останній термінподання документів: 31 жовтня 2006року.

Контактна інформація:
Контактна особа: Лілія Долгих
Поштова адреса: Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)
вул. В. Васильківська, 14
офіс 19
Київ 01004
Тел/факс: (380)(44) 537-0604
Електронна пошта:ugrad@kyiv.irex.org
Веб-сайт:http://www.irex.kiev.ua
Веб-сторінка:http://www.irex.kiev.ua/ua/alumni/news/34

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.


ПРОГРАМА СТАЖУВАНЬ ІМЕНІ ДЖОНА СМІТА НА 2007 РІК

Організатор: Британська Рада в Україні та меморіальний фонд Джона Сміта

Мета програми: зміцнення та поглиблення демократичного світогляду і лідерських навичок за допомогою 5-тижневого курсу стажування у Сполученому Королівстві, який поєднуватиме академічне навчання, стажування у відповідних установах та індивідуальну програму візитів.

До участі запрошуються: громадяни України віком від 25 до 35 років. Перевага надаватиметься кандидатам, які працюють в політиці; місцевих органах влади; недержавних організаціях, що сприяють зміцненню демократії, займаються питаннями забезпечення рівних прав та соціальної справедливості.Добре знання письмової та розмовної англійської мови є необхідним.

Останній термінподання заяв: 7 листопада 2006 р.

Контактна інформація:
Веб-сторінка:http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-education-funding-jsmith.htm

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.


СТИПЕНДІЇ ЧІВНІНГ ІНСТИТУТУ ВІДКРИТОГО СУСПІЛЬСТВА ТА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ НА 2007-2008 РР.

Організатор: Інформаційно-консультативний центр „Міжнародна освіта” за підтримки Інституту Відкритого Суспільства/Міністерства Закордонних Справ Великої Британії.

Додаткова інформація:

Стипендіальна програма надає можливість одержання післядипломної освіти, термін навчання - до 1 року. Стипендія покриває всю вартість навчання в університеті, витрати на проїзд до Великобританії, а також основні витрати на проживання для однієї особи.

До Вашої уваги такі стипендії в рамках програми:

 • Стипендія на проведення досліджень протягом 9 місяців в Оксфордському університеті (жовтень 2007 – червень 2008р.) з метою сприяння роботі над кандидатською дисертацією апліканта, який має на меті подальший захист дисертації в Україні. Стипендії призначені для досліджень в галузі гуманітарних, соціальних наук або дисциплін, пов’язаних з дослідженням навколишнього середовища.
 • Тримісячна стипендія на дослідження в галузі прикладних соціальних наук в Оксфордському університеті для посадових осіб, експертів або консультантів, які працюють у державних органах або громадських організаціях і мають бажання здійснити дослідження за темами, які безпосередньо стосуються вдосконалення діяльності або функціонування цих інституцій.
 • Однорічна стипендія для одержання ступеню Магістра в Оксфордському університеті. Кандидати можуть отримати перелік чинних напрямків у Інформаційно-консультативному центрі “Міжнародна освіта - Академія”. Апліканти повинні подати дві аплікаційні форми: одну – до ІКЦ “Міжнародна освіта” (з метою отримання стипендії), другу – до Оксфордського університету (для вступу до університету).
 • Дванадцятимісячна стипендія для одержання ступеню Магістра з політичної філософії (Ідея толерантності) в Йоркському університеті (жовтень 2007 – вересень 2008р.).

Претенденти повинні мати відмінну академічну кваліфікацію, чітко і точно зазначити, що вони мають намір вивчати; а також вільно володіти англійською мовою.

Останній термінподання заяв: 24 листопада 2006 року.

Контактна інформація:
Поштова адреса: Інформаційному центрі “Міжнародна освіта - Академія”
НаУКМА, 5 корпус
вул.Волоська, 8/5, кім. 319,
Київ, 04070, Україна
Телефон: (044) 425 60 33
Електронна пошта:dp_educ@ukma.kiev.ua

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.


КОНКУРС ПРОЕКТІВ В РАМКАХ КОНКУРСУ «ПОСЛУГИ ТА ІНФОРМАЦІЯ НА РІВНІ ГРОМАД»

Організатор: Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» в рамках програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією.

Мета конкурсу: видання електронної версії вісника з ВІЛ/СНІД-тематики. Вісник видаватиметься з метою розповсюдження актуальної та об‘єктивної інформації про найбільш уразливі до ВІЛ/СНІД групи населення; привернення уваги місцевих громад, облдержадміністрацій і ЗМІ до проблеми ВІЛ/СНІД; підвищення рівня обізнаності щодо питань ВІЛ/СНІД; обміну досвідом і найкращими практиками між державними структурами та неурядовими організаціями, що працюють у сфері ВІЛ/СНІД.

Останній термінподання заяв: 3 листопада 2006 року.

Додаткова інформація:

Пріоритетами фонду є підтримка громадської ініціативи, спрямованої на зменшення захворюваності на ВІЛ/СНІД у найбільш уразливих групах населення, розвиток громадської підтримки ВІЛ-позитивних людей і найбільш уразливих до ВІЛ груп, визначення, обмін і впровадження зразків найефективнішої громадської відповіді на епідемію.

Контактна інформація:
Веб-сторінка: http://www.aidsalliance.kiev.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ua/tenders/pdf/publ/index.htm

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.

Новини для Вас

БРИТАНСЬКА РАДА ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА БРИТАНСЬКІ СТИПЕНДІЇ ЧІВНІНГ ДЛЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОГО НАВЧАННЯ НА 2007-2008 РІК.

Організатор: Британська Рада за фінансування Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства.

Мета програми: можливість пройти післядипломне навчання та отримати магістерський ступінь або займатися дослідницькою програмою.

Додаткова інформація: Стипендія покриває всі витрати, включаючи вартість авіаквитки, навчання та проживання.

Стипендії Чівнінг допомагають молодим і талановитим спеціалістам познайомитися зі Сполученим Королівством та здобути знання, які будуть корисними для їхніх країн.

Пріоритетні напрямки на 2007/08 рік такі:

 • Юстиція та внутрішні справи
 • Європейська інтеграція
 • Економічна політика
 • Енергетика та зміни клімату
 • Охорона навколишнього середовища та сталий розвиток
 • Громадське здоров’я.

Останній термінподання заяв: 20 грудня 2006 року.

Контактна інформація:
Веб-сторінка: http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-education-funding-chevening-scholarships.htm

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.

Вони працюють для Вас

ФОНД СОЛІДАРНОСТІ “X мінус Y”

Діяльність фонду: Фонд “X minus Y” підтримує організації, які практично не мають доступу до загальних джерел фінансування. Організація безпосередньо надає фінансову допомогу невеликим НУО в Україні, а також рекомендує для них інші джерела матеріальної підтримки, зокрема, шляхом налагодження контактів з іншими невеликими організаціями, які займаються подібною діяльністю.

Програмні галузі: фонд підтримує ініціативи, які спрямовані на соціальні зміни в будь-якій частині світу.

Фінансування НЕ надається на проекти:

 • Які вже впроваджувались;
 • Які стосуються вирішення проблем дітей, питань охорони здоров’я;
 • Спрямовані на отримання прибутку;
 • В галузі культури, якщо в них немає істотного політичного компонента;
 • На загальні адміністративні витрати офісу, якщо тільки це не початкові витрати або витрати на надзвичайні потреби;
 • На конференції, дослідження, поїздки на навчання та інші подорожі, окрім тих випадків, коли це є основним або важливим для роботи організації, яка сама відповідає усім критеріями отримання гранту від Фонду.

Останній термін подання аплікаційних форм: заявки приймаються протягом року, мінімальний термін розгляду заявок – шість тижнів.

Розмір фінансової підтримки: до 3 000 євро, з урахуванням того, що зазначена сума складає основну частину фінансованої програми.

Додаткова інформація:

 • Заявка подається англійською, голландською, французькою, іспанською або німецькою мовами;
 • Усі запити стосовно отримання грантів або субсидій подаються у письмовому вигляді, разом з описом бюджету та мають супроводжуватись додатковою пояснювальною інформацією, яка має містити відповіді на наступні запитання: чим займається Ваша організація та чому Ваша діяльність є важливою у даній політичній ситуації? Які цілі ставить перед собою Ваша організація, та чого вона прагне досягти та вже досягла до цього часу (бажано надати звіти про виконану роботу).

Контактна інформація:
Поштова адреса: De Wittenstraat 43-45
NL-1052 AL Amsterdam
Netherlands
Телефон: 0031(020) 627-96-61
Факс: 0031 (020) 622-82-29
Веб-сторінка : xminy@xminy.nl
Електронна пошта: http://www.xminy.nl/

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.

Як це працює

ФАКТ-ЛИСТ

Що таке факт-лист?

Навіщо він вам потрібен? Як укласти факт-лист?

Подбайте про створення гідного факт-листа вашої Організації. Він відіграє таку саму важливу роль, як, наприклад, для людини — її особисте резюме. Як правильно створити цей документ? Розгляньмо специфічні риси, що відрізняють факт-лист від ілюстрованих представницьких буклетів. Насамперед, це діловий документ якнайширшого застосування. Факт-лист призначено для того, щоб роздавати діловим людям під час ділового знайомства чи переговорів. Ви пропонуватимете його тим, з ким Вам, можливо, доведеться співпрацювати в майбутньому. Зауважмо, що факт-лист функціонально не замінює ілюстрованого буклету про Організацію (і, навпаки, буклет не є рівноцінним факт-листу). Кожний з цих документів має своє призначення. Буклет відіграє радше представницьку роль, а факт-лист має офіційне, ділове призначення (подібно до Вашої особистої біографії для відділу кадрів). Ось чому факт-лист мусить містити повну ділову інформацію про Організацію, подану сухою мовою цифр і фактів.

У цьому документі обов'язково потрібно вказати поштову та електронну адреси, номери телефону й факсу, імена та прізвища керівників чи контактних осіб організації. Весь текст має вміщуватися з одного боку лише одного аркушу формату А-4 (зліва належить залишити 30 мм відступу для підшивання до "Справи"). Щоб подати на аркуші якнайбільше інформації, можете видрукувати текст мінімальним розміром шрифту, наприклад, Times, розмір 9).

Вгорі зліва обов'язково поставте логотип Організації. Добре, якщо ця емблема кольорова: Ваш факт-лист вирізнятиметься з-поміж інших документів (тоді, наприклад, державному чиновникові буде легше знайти його в стосах паперів на своєму службовому столі). Загалом кажучи, якщо Ви вже маєте свій гарний "фірмовий бланк", то варто скористатися ним для того, щоб видрукувати на ньому текст факт-листа.

Побудуйте цей текст так, щоб кожний абзац відповів на одне із сформульованих далі питань у такій послідовності:

 1. Коли і хто заснував Вашу Організацію?
 2. Яка головна мета її діяльності?
 3. Якими способами та за допомогою яких конкретних заходів Організація досягає своїх цілей?
 4. У яких регіонах чи містах діють підрозділи Вашої Організації? Скільки членів перебуває нині в її складі?
 5. Які організації чи установи є найголовнішими партнерами вашої Ор­ганізації? (Вкажіть тільки 3-4 найвідоміші та найвагоміші).
 6. Які найголовніші здобутки вашої Організації? (Вкажіть не більше ніж 3-4 заходи).
 7. Які Ваші плани на майбутнє? (Опишіть щонайбільше 4 реченнями).
 8. Хто очолює Організацію? (Зразок: "Від вересня 2000 року Президентом Федерації є доктор філософських наук, депутат Верховної Ради України Петро Ковальчук. Віце-президент Федерації — Святослав Луценко. Ко­ординатор зовнішніх зв'язків — Наталя Білецька").

Отже, найголовніше в написанні факт-листа — подати якомога повнішу інфор­мацію, але зробити це дуже стисло, лаконічно.

Розгляньмо детальніше, з якої нагоди і кому Ви надаєте факт-лист:

 • під час знайомства та перших контактів — державним службовцям, май­бутнім партнерам, потенційним грантодавцям, редакторам газет, журналістам, "випадковим" VIP* і т. ін.;
 • під час проведення будь-яких пресових чи публічних заходів (прес-кон­ференцій, прес-турів, презентацій, семінарів, "круглих столів", виставок, фестивалів тощо) — у прес-пакетах журналістам.

Інколи нагода познайомитися з широким колом ділових людей трапляється абсо­лютно несподівано. Ось чому провідні працівники Організації мусять завжди мати у своїй діловій течці "напоготові" не менше як 30 примірників факт-листа. Подбай­те про можливі міжнародні знайомства: зробіть англомовний варіант факт-листа й завжди носіть зі собою кілька його примірників.

Увага! Кожного разу, вкладаючи факт-листи до прес-пакету чи до своєї течки напередодні ділової зустрічі, киньте оком на зміст - чи не застаріла викладена в них інформація, номери телефонів, прізвища керівників тощо.

* VIP — абревіатура зі слів Very Important Person (англ.) — дуже важлива особа.

За матеріалами книги: А. Куліш “Public Relations для громадських (недержавних) організацій”

Де шукати ідеї

ТРЕНІНГИ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ «РОЛЬ ЗМІ У ФОРМУВАННІ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ. ДОСВІД ПОЛЬЩІ ТА УКРАЇНИ».

Місце проведення: 27-28 листопада у м. Суми та 29-30 листопада 2006 року у м. Черкаси.

Організатор: РНГО «Центр соціального партнерства» в рамках проекту «Доступ до інформації та протидія корупції. Досвід Польщі» за фінансової підтримки РАUCI.

До участі запрошуються: журналісти з Черкаської та Сумської областей, які мають досвід висвітлення антикорупційної тематики у ЗМІ.

Останній термін подання анкет: 15 листопада 2006 року.

Додаткова інформація:

На тренінгу будуть розглянуті наступні питання:

 • Поняття корупції, корупція і організована злочинність: проблеми співвідношення;
 • Запобігання корупції: поняття, рівні, засоби;
 • Корупція в україні та європейському союзі;
 • Польський сценарій подолання корупції та роль змі в цьому процесі;
 • Роль мас-медіа у процесі європейської інтеграції, доступу до інформації та боротьбі з корупцією;
 • ЗМІ як інструмент впливу на подолання корупції.

Витрати на харчування учасників, та проїзд і проживання для іногородніх, відшкодовується за рахунок організаторів тренінгу.

Усі зацікавлені в участі у тренінгу повинні заповнити та надіслати Анкетy

Контактна інформація:
Контактна особа: Бабкова Анна
Поштова адреса: РНГО «Центр соціального партнерства»
м. Суми, вул.. Леваневського, 26
Тел/факс: 8 (0542) 34-77-40
Електронна пошта: sumy@sivilsociety.org.ua

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.


КОНФЕРЕНЦІЯ “ПРОФЕСІЯ “ЖУРНАЛІСТ”: ВИКЛИКИ XХI СТОЛІТТЯ”

Місце проведення: Москва, 4 – 8 лютого 2007 року.

Організатор: факультет журналістики Московського державного Університету.

Останній термін подання анкет: 15 листопада 2006 року.

Додаткова інформація:

Пропонуються такі теми для обговорення:

 • Сучасна концепція журналістської освіти: проблеми модернізації;
 • Журналістська освіта за кордоном;
 • Проблеми професійного обов’язку та відповідальності;
 • Соціальна спрямованість журналістської освіти, як фактор реалізації потреб суспільства та підвищення його довіри до ЗМІ;
 • Гуманістичні орієнтації майбутніх журналістів, як фактор укріплення базових цінностей суспільства;
 • Журналіст та журналістська деонтологія: сучасні шляхи навчання та практики;
 • Навчання журналістів в умовах мультимедійності та конвергенції ЗМІ.

Контактна інформація:
Веб-сторінка: http://www.gurt.org.ua/news/conferences/7088.html

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.

Новини від ТЦК

КРУГЛИЙ СТІЛ З ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВЧИХ ІНІЦІАТИВ ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА В ЧАСТИНІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВ ВИБОРЦІВ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ.

1 листопада у Києві відбудеться круглий стіл з обговорення законодавчих ініціатив громадськості щодо покращення виборчого законодавства в частині забезпечення реалізації прав виборців з обмеженими фізичними можливостями. Запрошуються представники зацікавлених НУО, аналітичних центрів, політичних партій, засобів масової інформації. Передбачається участь народних депутатів України.

Захід відбуватиметься в межах проекту "Участь громадян у виборчих процесах в Україні". Організатор круглого столу – БФ Творчий центр Каунтерпарт.

Початок реєстрації учасників 11.00. Початок роботи - 11.30.

Місце проведення - готель "Київ", Кришталевий зал (вул.Грушевського, 26/1)

Необхідна попередня акредитація до 30 жовтня 2006 року за телефоном (044) 574-64-11 або електронною поштою kupriy@ccc.kiev.ua.

Додатки: Пропозиції для обгововрення щодо змін законодавства (draft law.doc, 58Kb)

Контактна інформація:
Контактна особа: Володимир Купрій
Адреса:
Благодійний фонд “Творчий центр ”Каунтерпарт”
пр.Бажана 30, кв.8, м.Київ, 02140, Україна
тел. 8 044 574 6411
факс 8 044 574 6413
електронна адреса: kupriy@ccc.kiev.ua

Більш детальну інформацію можна отримати в Творчому центрі Каунтерпарт .


ШКОЛА ТРЕНЕРІВ ТЦК

БФ «Творчий центр «Каунтерпарт» (ТЦК) продовжує набір до Школи тренерів ТЦК ІІ рівня.

Другий рівень Школи тренерів ТЦК відбудеться з9 по 13 грудня 2006 року у м. Києві . Школу тренерів ТЦК ІІ рівня проводитимуть тренери-консультанти ТЦК Андрій Вишняк та Галина Казачковська.

Метою Школи тренерів ТЦК ІІ рівня є підвищення фахового тренерського рівня осіб, які займаються навчанням дорослих, та поглиблення практичних знань з розробки тренінгових модулів. Протягом п’яти днів будуть висвітлені наступні теми: творчі методи проведення тренінгових сесій, важливі елементи налагодження ефективної комунікації між тренером та учасниками, управління проблемними ситуаціями, що виникають під час тренінгу, розробка опису, плану тренінгу, структура тренінгового модулю, проведення та оцінка тренінгу, тренерський практикум з опрацювання навчальних методів роботи з дорослою аудиторією.

Творчий центр Каунтерпарт забезпечує учасників навчання тренінговими матеріалами, харчуванням та по успішному завершенню навчання сертифікатом про закінчення Школи тренерів ТЦК. Очікується, що учасники навчання нададуть добровільну пожертву для організації Школи тренерів ТЦК ІІ рівня. Проїзд та проживання у м. Києві учасники оплачують самостійно.

Для участі просимо всіх бажаючих заповнити і надіслати анкету. Заявки на участь в Школі тренерів ТЦК ІІ рівня будуть прийматися до 17 листопада 2006 року.

Контактна інформація:
Контактна особа: Оксана Мисник
Адреса:
Благодійний фонд “Творчий центр ”Каунтерпарт”
пр.Бажана 30, кв.8, м.Київ, 02140, Україна
тел. 8 044 574 6411
факс 8 044 574 6413
електронна адреса: mysnyk@ccc.kiev.ua

Більш детальну інформацію можна отримати в Творчому центрі Каунтерпарт .

Анкета учасника Школи тренерів ТЦК II рівня
9-13 грудня 2006 року, м. Київ

1

Прізвище, ім’я, по батькові

 

2

Поштова адреса

 

3

Електронна адреса

 

4

Контактні телефони

 

5

Освіта (назва ВУЗу, спеціальність, рік закінчення)

 

6

Ваш вік

До 20

21-30

30-40

Старше 40

7

Статус організації, в якій Ви працюєте

громадська

благодійна

державна

комерційна

 

 

Інше (зазначте)

8

Зазначте назву організації

 

 

9

Мета навчання в “Школі тренерів ТЦК”

Підвищення рівня знань у проведенні тренінгів

Стати тренером своєї організації

Стати тренером національного рівня

Оволодіння новими тренерськими технологіями

 

 

Інше (зазначте)

10

Чи навчались Ви раніше в Школі тренерів?

Так

Ні

11

Якщо так, в якому році відбулось навчання?

12

Вкажіть, будь ласка, назву організації, яка була організатором навчання

 

13

Чи проводили Ви раніше тренінги самостійно?

Так

Ні

 

 

Інше

14

Які теми можуть Вас зацікавити, але вони не вказані в робочому плані “Школі тренерів ТЦК”? Зазначте їх, будь ласка.

 

Інше

17

Коментарі

 


Використання викладених матеріалів в інших друкованих або електронних засобах інформації можливо лише з обов’язковим посиланням на джерело інформації:
Електронний бюлетень “Ключ до фінансування від ТЦК” (Творчий центр Каунтерпарт).

При підготовці цього випуску “Ключа до фінансування від ТЦК” було використано інформацію з наступних джерел:
www.civicua.org
www.gurt.org.ua
www.irex.kiev.ua
http://www.eidosfund.org/

ВИ ВЖЕ ЗНАЙШЛИ ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ СВОЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ?

До нього веде вчасна інформація та наполеглива праця.

Ви першими отримаєте інформацію про ресурси та можливості через “Ключ до фінансування від ТЦК”.

Якщо Ви ще не отримуєте бюлетень, оформити безкоштовну підписку можна надіславши на адресу office@ccc.kiev.ua запит, де необхідно вказати:

 • назву організації (якщо можливо);
 • контактну особу;
 • електронну адресу, на яку Ви бажаєте отримувати “Ключ до фінансування від ТЦК”.

Якщо Ви бажаєте відмовитись від отримання видання, будь ласка, надішліть лист-повідомлення.

Якщо Ви бажаєте змінити електронну адресу, на яку Вам надходить “Ключ до фінансування від ТЦК” – надішліть лист-повідомлення, де необхідно вказати:

 • назву організації;
 • нову електронну адресу (на яку Ви бажаєте отримувати бюлетень);
 • стару електронну адресу (на яку Ви раніше отримували бюлетень).

Якщо Ви бажаєте розмістити новини в “Ключі до фінансування від ТЦК”, надішліть інформацію, яку Ви бажаєте розмістити.

Якщо у Вас є побажання, або відгуки стосовно “Ключа до фінансування від ТЦК”, напишіть нам про це.

Якщо Ви отримали фінансування завдяки інформації розміщеній в “КДФ”, напишіть нам про це.

Контактна інформація:
Контактна особа: Олександра Птуха.
Тел./факс: 8 (044) 574-64-11, 574-64-13
Електронна адреса:office@ccc.kiev.ua з поміткою “Key to funding”.

Опубліковано на сайті: 2006-10-27

2017-11-01:
Обучение в Германии
в Германии можно получить бесплатно не только первое, но и второе высшее образование как на немецком, так и на английском языке
2017-11-01:
Программа ООН для волонтеров
Круглый год. Оплата расходов
2017-11-01:
Стажировка в Google
Каждое лето. Офисы Google по всему миру
2017-11-01:
Стажировки в компании Deloitte

Дедлайн: 31 декабря 2017

Deloitte Touche Tohmatsu Limited — международная сеть компаний, оказывающих услуги в области консалтинга и аудита. «Делойт» входит в «большую четвёрку» аудиторских компаний и является самой крупной профессиональной сетью по количеству сотрудников.

2016-07-21:
Где искать спонсоров и гранты?
подборка сайтов, которые следует мониторить постоянно
2016-07-05:
Програма малих грантів для ініціатив ВПО від Stabilization Support Services
Представництво канадської організації Stabilization Support Services в Україні розпочало виділення коштів для ініціатив ВПО